Yhteystiedot

Kotikirkkomme Lovisa Charlotta on avoinna kesäaikaan 1.6.-31.8. tutustumista varten ma-pe klo 9-15.

Facebook

www.facebook.com/multiansrk

Sähköposti

multian.seurakunta@evl.fi

Kirkkoherra

Kirkkoherra Laura Laitinen 040 526 2107 laura.laitinen@evl.fi

Srk-pastori

Srk-pastori Anne-Maria Jalovaara 0400 646 963 anne-maria.jalovaara@evl.fi

Seurakuntakoti ja kirkkoherranvirasto

Avoinna maanantaina ja keskiviikkona klo 10-14

Kirkkoraitti 2, 42600 MULTIA

puh. 040 550 8505

Laskutusosoite; Kirkon palvelukeskus, Multian seurakunta ++3111++ PL 378 00026 BASWARE

Toimistosihteeri Raija Kivelä 040 550 8505 raija.kivela@evl.fi

Taloustoimisto

Talouspäällikkö Raija Kivelä puh. 040 550 8505 raija.kivela@evl.fi

Nuorisotyönohjaaja

lapsi- ja nuorisotyö; Hanna-Kaisa Koppelomäki puh. 040 703 5546 Hanna-Kaisa.koppelomaki@evl.fi
Leena Santaniemi; Keuruun seurakunta puh. 044 794 9708 leena.santaniemi@evl.fi ja Kirsti Mäkinen puh. 044 794 9701 kirsti.makinen@evl.fi
Rippikoulu Päivi Lewis; Keuruun seurakunta puh. 044 794 9703 paivi.lewis@evl.fi

Diakoni ja lähetyssihteeri

Diakoni Hanna-Kaisa Koppelomäki puh. 040-703 5546 hanna-kaisa.koppelomaki@evl.fi
Diakoniatoimisto päivystys ti ja ke 9-10, puh. 040 703 5546

Kanttori

Kanttori Jukka Kulju 050 359 1976 jukka.kulju@evl.fi

Suntio-hautausmaanhoitaja

Suntio Janne Isokoski 040 515 6374 janne.isokoski@evl.fi

Seurakunta Facebookissa

Linkki Yhteystiedoissa https://www.facebook.com/multiansrk/

Päivän sana

HungryFEED can't get feed. Don't be mad at HungryFEED. SimplePie reported: A feed could not be found at http://notes.evl.fi/paivansana.nsf/ps.rss. A feed with an invalid mime type may fall victim to this error, or SimplePie was unable to auto-discover it.. Use force_feed() if you are certain this URL is a real feed.